Wyjaśnienia

Konoha (Konohagakure, "Wioska Ukryta Wśród Liści Drzew", znana również jako "Wioska Ukryta w Liściach" lub 'Wioska Ukrytego Liścia"). Jako wioska jednego z Pięciu Wielkich Narodów Shinobi, Konohagakure posiada Kage jako swojego lidera, znanego jako Hokage, których było siedmiu w ciągu całej jej historii. Konoha położona jest w głębi lasu, tuż u podnóża góry, znanej jako Skała Hokage, która posiada wygrawerowane twarze wszystkich tych, którzy zajmowali lub zajmują to stanowisko. Choć jest generalnie uważana za najpotężniejszą wioskę ninja, Konoha cieszyła się wieloma latami spokoju i stabilności.

Jutsu jest japońskim słowem oznaczającym sztukę, technikę bądź umiejętność i występuje w większości japońskich nazw technik.  Aby wykonać technikę, ninja musi wymieszać dwa rodzaje energii: duchową - pochodzącą z umysłu i fizyczną -„zaklętą” w komórkach ciała. Aby bardziej kontrolować czakrę oraz wykonywaną technikę, użytkownik może posłużyć się pieczęciami, których jest aż 12, co daje duże możliwości w tworzeniu i odkrywaniu technik. 


Ninjutsu do tej grupy należą techniki najczęściej pokazywane w serii. Ma to związek z ich wszechstronnym zastosowaniem oraz stosunkowo niskim poziomem trudności, ale od początku. Do wykonania techniki ninjustu użytkownik musi skumulować czakrę oraz uwolnić ją tak, jak wymaga tego technika. W przypadku części jutsu potrzebna jest ogromna precyzja w dawkowaniu czakry, ponieważ przy zachwianej proporcji, technika nie dość, że się nie uda, to jeszcze próba osłabi użytkownika. Wybrane techniki wymagają użycia standardowych pieczęci, ale w niektórych przypadkach użytkownik może wykonywać pieczęci jedną ręką, co jest wyższą szkołą jazdy. Techniki ninjutsu dzieją się tu i teraz, ich skutki są realne. Przykładami technik mogą być leczące/uzdrawiające (gdzie potrzeba chirurgicznej precyzji w odmierzaniu czakry), ofensywne, defensywne, transformacje i klony.


Genjutsu to techniki iluzji, które podobnie jak ninjutsu, potrzebują kumulowania czakry i najczęściej pieczęci. Zasadniczą różnicą między nimi jest to, że techniki genjutsu nie są rzeczywiste. Użytkownik oddziałuje na mózg przeciwnika, pokazując obrazy i zadając ból, których nie ma w świecie rzeczywistym. Ponad to, ofierze wydaje się, że jej męczarnia trwa np. 3 dni, podczas gdy naprawdę są to sekundy. Mimo, że faktycznie ofiara nie ma zadawanych obrażeń, to jej ciało wierzy, że zostało zranione.


Taijutsu ostatnią podstawową grupę stanowią techniki taijutsu. Opierają się one na sztukach walki, fizycznych możliwościach ciała. Techniki te nie wymagają czakry, której można użyć do zwiększenia siły ataku, a opierają się na umiejętnościach i wytrwałości nabytych w trakcie treningu. Nie są konieczne także pieczęci. Wbrew pozorom opanowanie ich i sprawne wykorzystywanie nie jest takie łatwe – są to techniki zazwyczaj krótkiego zasięgu. Aby mimo takiej odległości nie dać się od razu pokonać osobie używającej jutsu z innej grupy, potrzeba szybkości oraz wytrzymałości, której nie można wypracować w przeciągu kilku dni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Template by